Omlouvám se všem válečníkům za dlouhou neaktivitu. Pokud mi to škola dovolí a zbyde čas budu se snažit být zase aktivnější.
Ode dneška uzavírám přihlášky do klanu!!!!! Omlouvám se, ale koček je moc a já budu mít práci s tím dostat je všechny do příběhu (jestli se dokopu k napsání další části)
Asi to budu dělat tak že v příběhu se budou vyskytovat kočky těch o kom vím, že sem chodí :-) takže tam budou asi stále dokola tak čtyři postavy :-D Uvidíme
Snažila jsem se změnit vzhled blogu, ale nějak mi to nešlo, nevíte jak nastavit aby obrázek v záhlavá byl správně velký. Jde mi to jen s tím co je tam teď ale s žádným jiným to nefunguje, vždy je pidimidi :-) SOS

Leden 2012

Tak jak jste dopadli?

31. ledna 2012 v 19:55 | Jiskra |  ostatní
Tak jak vám dopadlo vysvědčení?? Je to hrůza mi jsme na vysvědčení psali diktát a zítra píšeme OV a ve Čtvrtek Zemák. Je to boj. :-D
Jinak budu se sem snažit dát další části. Teď jsem to vážně nestíhala, ale snad to bude lepší. :-D

Ledový klan 23. část

17. ledna 2012 v 21:15 | Jiskra |  Ledový klan
Tak další část je o dost kratší než ta předešlá a taky se tam vůbec nic neděje :-D. Ale i tak doufám že se bude líbit.

Stínka se zavrtěla. Otevřela oči a polekaně sebou trhla. Chvíli jí trvalo než si uvědomila kde je. Ostatní učedníci se už také začínali probouzet. Jako první otevřela oči Hvězdička, pohlédla na ni a zazývala.
"Dobré ráno."
"Spíše bych radši slyšel dobrou noc." řekl Plamínek který se už také probudil.
Stínka vstala se svého pelíšku v rohu doupěte a protáhla se. Její zrzavá srst zazářila v slunečním svitu který mezi listy prosvětloval do doupěte. Blesk na ni se zájmem pohlédl.
"Proš se jmenuješ Stínka když máš zrzavou srst?" Učednice na něj pobaveně pohlédla.
"No, otec říkal že se umí plížit jako stín." Když to řekla Cestička která si do té doby čistila kožíšek se zarazil a pohlédla na ni.
"Ty máš otce? A jemu nevadí že jsi se přidala k nám?"
"Můj otec je mrtví." odpověděla jí Stínka a zadívala se k východu. Cestička pochopila že toto téma nechce rozebírat.
"Už bychom měli jít učitelé na nás budou čekat." řekl Drápek který se už postavil. Učedníci vyběhli z doupěte.

Cestička se vydala do léčitelského doupěte za Temnou jiskrou. Ostatní učedníci společně běželi k velkému dubu. Stínka běžele na konci skupiny a pečlivě si prohlížela vše kolem. Snažila si zapamatovat cestu do tábora. Když doběhli na místo kde se obvykle trénovalo. Čekalo tam šest válečníků. Jak si všimla její učitelka -Zářivá hvězda- tu nebyla.
"Tak konečně jste tady." prohlásila bílá kočka s hnědými flíčky. Rainpath -zástupkyně- jak si vzpoměla. Všechny tyto kočky si naštěstí pamatovala jménem. Většina si ji měřila zvědavým pohledem, ale jedna černá kočka Černá bouře se na ni mračila. Plamínek jí ale včera řekl ať si z toho nic nedělá. Černá je prý protivná ke všem.
"Tak Blesku, Hvězdičko vy zůstanete se mnou a Černou a budeme cvičit bojovou techniku." řekla Klidná harmonie. Učedníci kývli.
"Jiskro, Plamínku vy půjdete spolu s Drápkem lovit a Stínka a Mrštník si s Ostrovouskou půjdou obejít hranice." Učedníci přikývli. Čekal je dlouhý den.

Ledový klan 22.část

16. ledna 2012 v 21:38 | Jiskra |  Ledový klan
Tak konečně jsem sem mohla napsat další část. Snažila jsem se tam dát co nejvíce koček ale do jednoho příběhu je všechny prostě nedám. Ať se líbí. :-)


Tichá vichřice seděla v válečnickém doupěti a bavila se s Ostružinovým dechem. Nikdy se v jeho přítomnoti nedokázala úplně uvolnit. Přes oko se mu táhla dlouhá jizva. Vycházela s ním ale dobře a sem tam když měli čas, tak si podívali stejně jako teď. Z rozhovoru je ale vytrhl velitelčin hlas, svolávající klan. Rychle se zvedli a vyběhli z doupěte. Byli zvědavý co velitelka od vetřelkyně zjistila.

Zářivá hvězda stála na kameni a pozorovala shromažďující se klan. Když se všichni posadili, narovnala se a začala mluvit.
"Myslím že nikomu neušla kočka která dnes přišla k nám do tábora." Myslela že přijde vlna otázek, ale všichni mlčeli a napjatě ji poslouchali.
"A nejspíš jste i všichni slyšeli že nám donesla zprávu." na chvíli se odmlčela, "Donesla nám zprávu od Hvězdného klanu." Na to ale přišla vlna otázek. "Odkud je? Jak může mluvit s Hvězdným klanem? Můžeme jí věřit?....." Otázky pokračovali dál. Hvězda ale čekala až se všichni ztiší a potom pokračovala.
"Není ze žádného klanu. Jak může mluvit s Hvězdným klanem nevím já a ani ona sama." Kočky které byly nejblíže si všimli že velitelka o něčem přemýšlí.
"Její zpráva." začala pomalu mluvit Hvězda a pečlivě volila slova. "byla, ale určena pouze Temné jiskře a já nemám právo ho tu říkat nahlas. Omlouvám se, ale je to vůle Hvězdného klanu." Klan začal hlasitě protestovat, ale ponějaké době ztichli. Byla li to vůle Hvězdného klanu. Rain se na velitelku zaraženě a překvapeně dívala. Ta se jí podívala do očí. Zástupkyně kývla a sklonila hlavu. Pochopila. Velitelka nechtěla klan znepokojovat.
"Ale tím se nám vyskytla hned další otázka. Co s kočkou která nám donesla zprávu. Protože nebyla z žádného klanu nabídla jsem jí aby se vrátila domů, potom mě ale napadla jiná možnost." Klan se na ni až na Rain zaraženě díval. Ta se jen šklebila a prohlížela si výrazy ostatních kolem sebe.
"Nabídla jsem jí, aby se přidala ke klanu a stala se učednicí." Na chvíli nastalo ticho. Potom ale vybuchla vlna výkřiků.
"Jí vždyť je cizí vůbec ji neznáme?" uslyšela Černou bouři.
"A kdo vůbec je?" vykřikl Oheň.
Nejčastější otázka ale -jak si všimla- byla Proč?.
"Ticho!!" přehlušila hlasy. Klan okamžitě zmlkl.
"Tak první důvod je že válečníků není nikdy dost a také věřit jí" polkla slovo myslím "můžeme protože aby nám donesla zprávu hodně riskovala." Všimla si že některé starší ale i mladší kočky souhlasně přikyvují. Učedníci se tvářili spíše vyjeveně. Pobavilo ji to.
"Stínko." zavolala. Z léčitelčina doupěte vyšla zrzavá kočka a rozhlédla se kolem sebe. Zářivá hvězda k ní pocítila sympatii když se pod pohledy tolika koček ani nepřikrčila.
"Předstup." Stínka popošla ke kameni a kočky z klanu jí ustupovali aby jí udělali místo. Pohlédla na velitelku s očima plnými očekávání.
"Od tohoto dne se staneš členkou Ledového klanu a budeš spolu s ostatními učedníky pokračovat ve výcviku."
Zasvítilo jí v očích a Hvězda si nebyla jistí jestli strachem nebo vzrušením.
"Tvou učitelkou se stanu já." Tentokrát to ale v klanu opravdu zahučelo. Kočky si začali šuškat a nevěřícně kroutit hlavou.
"Mám ale i jinou zprávu. Sněhová bouře mi oznámila že čeká koťata." Kočky potěšeně zavrněli. Jak může dobrá zpráva tak hmatatelně změnit atmosféru pomyslela si Hvězda. Sněhová pyšně pohlédla na své břicho které bylo trochu větší než je zvykem. Všimla si jak na ni Stříbrný dráp překvapeně zírá. Měla co dělat aby se nerozesmála. Jeho výraz se opravdu nedal napodobit. Byl druh Sněhové a zřejmě mu to ještě neřekla.
"Vvvážně?" vykoktal ze sebe. Sněhová na něj jen pohlédla došla k němu a přitiskla se k němu svým kožíškem.
"To je vše shromáždění je u konce."

Stínka stála uprostřed tábora a nevěděla co dělat. Kočky kolem ní chodili a se zájmem si ji prohlížely.
"Přeji ti hodne štěstí" uslyšela za sebou hlas. Otočila se stála tam válečnice.
"Děkuju." válečnice přikývla a odkráčela.
"To byla Ledoocasá. Moje učitelka." Došel k ní zrzavý kocourek a sedl si vedle ní. Byl zhruba stejně starý jako ona.
"Ja se jmenuji Plamínek." Stínka přikývla.
"Já jsem Stínka."
"Já vím" odpověděl s úsměvem.
"Takže se zřejmě budeme vídat častěji než jsem si myslela." uslyšela za sebou známý hlas. Znovu se otočila. Připadala si hloupě když se tam pořád točila dokolečka a vyjeveně dívala. Byla to ta šedá učednice s kterou mluvila jako s první. Jiskra jak si vzpoměla. Nebyla ale sama bylo sní i další dvě kočky. Tolik neznámých koček,pachů a jmen. Až se jí z toho zatočila hlava.
"Toto je Hvězdička a Blesk. Jsou stejně jako já,Plamínek Cestička, Drápek a teď i ty stále učedníci." Pak se ale zašklebila a dodala. "Ale nejspíš už ne nadlouho." Černá učednice -Hvězdička- se usmála.
"Máš hlad?" zeptala se jí. Stínka zavrtěla hlavou.

Ten večer si promluvila se spoustou koček z klanu poznala mnoho jmen a pachů. Někteří členové klanu k ní byli přívětiví, jiní si jí ale buď nevšímali nebo na ni hleděli s opovržením.Čtyři učedníci s ní neustále chodili a vše jí vysvětlovali. Když s nimi konečně ulehla do hebkého měkého mechu poprvé pocítila pocit který zatím ani jednou za celý život nepocítila. Konečně někam patřila. Jako by poprvé věděla kdo přesně je. Nevěděla kde se ten pocit vzal, ale někde hluboko v srdci si tím byla jistá. Sem patřila. Tady je její domov.Ledový klan 21. část

12. ledna 2012 v 20:39 | Jiskra |  Ledový klan
Omlouvám se že je opět kratší a nejsou tu ostatní kočky jak jsem slíbila. Mělo tady v té části být, aji jak ji přijala do klanu a shromáždění ale chtěla jsem to sem dát co nejdříve aby tu něco bylo. Jinak se omlouvám, ale tento víkend nic nečekejte. Jsem na soustředění a nestihnu nic. Tak hezké čtení
JiskraHvězda procházela tábor a hledala Rainpath. Chtěla to jako první oznámit jí. Zrovna procházela kolem Ostrovousky.
"Zářivá hvězdo" oslovila ji a uctivě sklonila hlavu. "Už se zajatkyně probudila?" Hvězda se zamyslela. Stejně je teď už jedno jestli se to dozví, ale nesmí chodit za ní.
"Ano už se probrala." a než se stačila Ostrovouska zeptat ještě na něco dodala.
"Ale zatím za ní nikdo nechoťte." Prošla kolem Ostrovousky a nechala ji stát uprostřed mýtiny. Uviděla Rainpath jak vycházela z válečnického doupěte.
"Rainpath." zavolala na ni. Zástupkyně se otočila a tázavě na ni pohlédla. Hvězda kývla hlavou směrem k jejímu doupěti. Raipath kývla a vyrazila společně s velitelkou k jejímu doupěti. Došly ke vchodu a věšli dovnitř.
Rainpath se posadila na chladnou zem a podívala se na velitelku která se posadila naproti ní.
"Děje se něco?" zeptala se. Hvězda se jí zadívala do očí.
"Stínka k nám přišla protože jí Hvězdný klan řekl aby nám donesla zprávu." K jejímu překvapení zůstala její přítelkyně v klidu a tak pokračovala.
"Hvězdný klan nám zděluje že zrádce může přijít odkudkoliv." Pohlédla na zástupkyni a čekala na její reakci. Ta se na ni dívala vážným pohledem, ale jinak nic neříkala.
"Co si o tom myslíš?" zeptala se velitelka. Rain naklonila hlavu nastranu a přemýšlela.
"Myslím že teď nic nevymyslíme. Hvězdný klan nám to vysvětlí až bude chtít" Zářivá hvězda přikývla.
"Přesně to stejné říkala Temná."
"Je ještě něco co my chceš říct nebo je to všechno. Víš je pozdě a klidně bych si šla lehnout." Hvězdě pobaveně blýsklo v očích. Ale pak zvážněla.
"Ta kočka co nám tu zprávu přinesla se jmenuje Stínka." na chvíli se odmlčela.
"A já jsem jí nabídla místo v klanu." Zástupkyně ji už podruhé překvapila. Opět jen kývla a zeptala se.
"A co nato řekla?" zeptala se. Hvězda se usmála.
"Byla trochu překvapená, ale hned souhlasila. Říkala že se stejně nemá kam vrátit."
"Ona byla mazlíček?" ptala se opět mladá zástupkyně.
"Ne, jen žila na farmě. Ještě dnes to oznámím klanu." odpověděla.
"Řekněš klanu i o té věštbě?"
"Nechci je zneklidňovat, ale už vědí že nám přinesla zprávu." zástupkyně kývla, ale uvědomila si že jí Hvězda vlastně na otázku neodpověděla. Nechala to být.
"Přijímáš ji do klanu jen kvůli tomu, aby jsme měli více válečníků?" zeptala se Rain a upřeně se na ni zadívala.
"Ano i ne. Samozřejmě válečníků není nikdy dost, ale v ní je něci zvláštního. Přece jenom nepatří ke klanům a i přesto se dorozumívá s Hvězdným klanem. Nevím čím to je."
"Dobře můžu už jít?" zeptala se. Velitelka na ni ne poprvé za ten večer překvapeně pohlédla.
"Víš překvapila jsi mě tím jak jsi to vše přijala bez jakýkoliv námitek, nebo zděšení." řekla velitelka a usmála se, aby dala najevo že to nemyslí zle. Rain jí úsměv oplatila.
"To víš už jsem si zvykla na tvoje bláznivé nápady. Taky noneckonců už tě znám nějaký pátek a vím že bych tě těžko přesvědčila a také se mi.......Promiň jak že se jmenuje?" Velitelka se zašklebila.
"Stínka." řekla učitelským tonem.
"Ano Stínka. Tak Stínka se mi také docela líbí. Připadne mi to jako dobrá nápad." Zářivá přikývla.
"Už můžeš jít jestli chceš." Zástupkyně se usmála.
"Tím mi chceš zdvořile naznačit abych tě přestala otravovat." Hvězda se uličnicki ušklíbla. Někdy když byla s Rainpath osamotě, jí připadlo jako by se vrátili do svých učednických let.
"Jak jsi říkala znáš mě opravdu dobře." Rainpath se zasmála a vyběhla z jejího doupěte. Hvězda se za svou přítelkyní zadumaně dívala. Byly kamarádky už od té doby co byly učednice. Když byly na veřejnosti chovala se k ní s úctou jakou by měla mít k velitelce, ale jdyž byly osamotě bavily se jako kdyby byly stále učednice. Bude z ní skvěla velitelka pomyslela si. Teď ale musela vyřešit něco jiného musela klanu oznámit že přijala cizí kočku do klanu a pokusit se přežít jejich reakci.

Oheň

8. ledna 2012 v 8:32 | Jiskra |  členi Ledového klanu
Oheň
postavení: válečník
popis: tmavě zrzavý kocour má zelené pronikavé oči
povaha: milý,přívětivý ale náladový a říká svůj názor
co mu jde: boj,jeden z nejrychlejších běžců v klanu
zajímavost: Povahově je k ostatním milý nebo skoro ke všem, ale když má sůj názor tak si za ním stojí.


Ledový klan 20. část

7. ledna 2012 v 22:15 | Jiskra |  Ledový klan
Dalčí část příběhu tak ať se líbí. Je trochu kratší a omlouvám se že tu teď byly stále ty samé kočky, ale bylo to nutné aby se vše vysvětlilo. V další části tam zas budou ostatní.


Velitelka si Stínku bedlivě prohlížela. Teď když už věděla že není hrozba se na ni dívala z jiného pohledu. Byla zhruba stejně stará jako začínající učedník a vypadá to, že něco už umí když žila na farmě a nějakou dobu i sama.
"Chceš se vrátit domů?" zeptala se jí. Stínka zvedla oči a smutně na ni pohlédla.
"Já už teď nemám žádné domů, ale nejspíš se vrátím na farmu." odpověděla a pokrčila rameny.
Hvězda se na ni chvíli dívala a pak se zeptala.
"Chtěla by jsi zůstat a připojit se k našemu klanu?" Temná jiskra stejně jako Stínka překvapeně vykulila oči.
"Stala by jsi se učednicí a společně s ostatními učedníky by jsi prošla výcvikem a později by jsi se stala válečnicí. V klanu se všichni o sebe navzájem starají. Mladší loví pro starší a učedníci cvičí aby se stali válečníky. A protože jsi hodně riskovala aby jsi nám donesla vzkaz si myslím že ti můžeme důvěřovat, ale jestli chceš odejít tak protože nejsi ze žádného klanu neměla bych důvod ti bránit." Stínka na ni chvíli zírala, ale pak se probrala.
"Jak už jsem říkala já se nemám kam vrátit a bylo by mi ctí přidat se ke klanu." Velitelka kývla, vypadala poťešeně. Temná jiskra vypadala překvapeně pak se jí ale na tváři objevil úsměv. Hvězdu to překvapilo, když na ni pohlédla léčitelka svůj výraz ovládla a okamžitě se zatvářila neutrálně. "Dobře, prosím tě zatím tu zůstaň s Černou jiskrou a já to zatím oznámím klanu, prosím tě nevycházej dokud ti neřeknu." Hvězda se otočila k odchodu a ještě dodala. "Prosím tě Temná pověděla by jsi jí zatím něco o klanu a o všem." Léčitelka přikývla. Hvězda se otočila a vyšla z doupěte.

Ledový klan 19. část

7. ledna 2012 v 18:35 | Jiskra |  Ledový klan
Konečně vysvětlení které ale přinese daleko více otázek. Jak může Stínka mluvit s Hvězdným klanem? A proš byl vzkaz seslán pouze jí? A co znamená vzkaz Hvězdného klanu?

"Jak to že umíš mluvit s Hvězdným klanem?" zeptala se zaraženě léčitelka.
"Můžu to říct od začátku?" odpověděla Stínka a pohlédla na Hvězdu. Ta kývla.
"Já nepatřím k žádnému klanu. Vychoval mě můj otec s kterým jsem žila na blízké farmě." Stínka uviděla jak léčitelka překvapeně zamrkalala.
"Ale nebyli jsme mazlíčcí. Jen jsme žili na farmě, ale dvounožci o nás nevěděli. A jednoho dne." pokračovala a její oči se zalili bolestí, "otce zadávil pes." hlas se jí zlomil, nadechla se a pokračovala. Velitelka si všimla jak Černá jiskra ztuhla.
"A mě se tu noc zdál poprvé sen." velitelka i léčitelka zpozorněli.
"Bylo v něm plno koček, ale pak jedna vyšla z davu a řekla že vám musím doručit vzkaz."
"Ale proč ho Hvězdný klan neposlal mně. Proč tobě?" zeptala se potichu Černá jiskra.
"Já nevím, do té chvíle jsem ani nevěděla že nějaké klany jsou. Nejdříve jsem si myslela že je to prostě jen sen, ale potom se mi zdál skoro každou noc. Tak jsem se začala ptát. A dozvěděla jsem se že tady doopravdy klany jsou, a mně došlo že je to pravda. A protože mě na farmě nic nedrželo, tak jsem se vydala vás hledat. Byla to náhoda že jsem na vás narazila hned jako na první, nebo spíš na tu malou šedou kočku." Stínka ztichla. Hvězda měla natočenou hlavu a přemýšlela. Černá jiskra mimoděk mrskala ocáskem.
"Jaký vzkaz ti Hvězdný klan poslal?" Hvězda se na Stínku podívala klidným pohledem. Léčitelka byla ale nedočkavější, napjatě se předklonila.
Stínka se nadechla.
"Zrádce může přijít odkutkoliv."
V doupěti zavládlo ticho. Nakonec ho prolomila velitelka.
"Zrádce? Jaký zrádce?" její hlas byl, ale kupodivu klidný. Černá jiskra ji ale znala dlouho a poznala podle držení těla, že ji vzkaz Hvězdného klanu vyvedl z rovnováhy.
"Já nevím, já nevím vůbec nic." řekla nervozně Stínka.
"Myslím," ozvala se léčitelka "že až Hvězdný klan bude chtít tak se to dozvíme." Velitelka na ni pohlédla.
"Máš pravdu. Teď nic nevymyslíme." Její pohled se přenesl na Stínku.
"Ale co teď s tebou?!"

Divoká bouře

7. ledna 2012 v 18:03 | Jiskra |  členi Ledového klanu
Divoká bouře
(Mikayla)
postavení: válečnice
popis: je to černá kočka s modrýma očima
co jí jde: umí si dobře načasovat moment překvapení(hlavně v boji)
povaha: tichá a rozvážná
zajímavost: dokáže kohokoliv snadno obelhat

Ledový klan 18. část

5. ledna 2012 v 17:22 | Jiskra |  Ledový klan
Teď je další, ale poněkud kratší kapitola.


Učedníci vyšli z doupěte a šli si k hromadě s kořistí pro svůj podíl. Posedali si do skupinek a probírali dnešní den. Cestička a Mrštník si sedli spolu kousek od ostatních učedníků. Zbytek si sedli pospolu. Drápek už také přišel společně s hlídkou a vyčerpaně se vedle nich svalil.
"Včechno mě bolí, obcházeli jsme celé naše území."
"Jak to že jsme se nepotkali?" podotkla Jiskra,"my s Rainpath jsme také byly na hranicích s Horským klanem a potkaly jsme hlídku."
"Nejspíš jsme se minuly." odpověděl Drápek bez zájmu.
"Co zajatkyně? Už něco říkala?" zeptal se znovu Drápek. Učednícu svorně zavrtěli hlavami. Všichni byli zvědavý, ale museli počkat.
"Už se také blíží úplňek." podotkla Hvězdička a zadívala se na oblohu na které začínali naskakovat hvězdy.
"Brzy bude shromáždění." řekla a bylo vidět že se těší. Hvězdička s Bleskem a Drápkem byli nejstarší učedníci, a bylo jisté že tentokrát na shromáždění půjdou.
"Podívejte se na ně." řekla pobaveně Hvězdička a kývla hlavou směrem k Mrštníkovi a Cestičce. Zrovna si čistili kožíšky.
"Snad se nám někdo nezamiloval." řekl stejným tonem Plamínek. Učedníci se tiše zasmáli.
"A co vy dva?" zeptal se najednou Blesk a podíval se na Plamínka s Jiskrou.
"Jak jste vlastně dopadli na hodnocenní?" dopověděl. Plamínek rychle pohlédl na Jiskru, vyčetla z jeho pohledu obavy.
"Rainpath my říkala, co jí Hvězda pověděla." řekla rychle a polka poslední kus své večeře.
"Ty jsi si prý Plamínku vedl skvěle jsi dobrý lovec a na ten útok nic neříkala, jenom to že jsi se zachoval jako opravdový válečník." Zrzavý kocourek poťešeně sklonil hlavu.
"A co ty?"
"No já zhruba to stejné." odpověděla a rozhlédla se po táboře. Očima zalétla k léčitelskému doupěti. Copak jim tam asi Stínka říká, pomyslela si zvědavě.


Zářivá vešla do doupěte. Zrzavá kočka už seděla a čistila si kožíšek. Vypadá tak v klidu, pomyslela si. Když vešla zvedla hlavu a zkoumavě se na ni zadívala. Zářivá došla k ní a posadila se. Černá jiskra si sedla kousek od nich a našpicovala uši.
"Takže kdo jsi?" zečala bez okolků velitelka.
"Jmenuji se Stínka a mám pro tebe a pro tvůj klan informaci...." Zářivá ji přerušila.
"A jak si se k ní dostala když nepatříš k žádnému klanu?!" zeptala se a podezřívavě na ni pohlédla.
Stínka se na ni pár vteřin dívala a pak prostě řekla.
"Seslal mi ji Hvězdný klan." Hvězda rychle pohlédla na léčitelku. Ta na Stínku zírala nevěřícným pohledem.
Ale jak by mohla komunikovat s Hvězdným klanem, když není léčitelka a ani nepatří k žádnému klanu? velitelka se na Stínku podívala pozorněji nebo žeby to bylo možné?...........

Otázka 3

5. ledna 2012 v 14:31 | Jiskra |  ostatní
Možná jste si všimli že jsem si nastavila oblíbenéodkazy, tak jestli jsem na někoho z klanu zapoměla tak se mi prosím připopmeňte. :-)
Jinak budu se snažit sem dávat další příběhy, ale asi to nebudu stíhat, takže proto jsem sem toho dávala o prázdninách co nejvíc. Ale budu se snažit tak mi držte packy. :-)

Ledový klan 17. část

1. ledna 2012 v 21:07 | Jiskra |  Ledový klan
Když dorazila se svou učitelkou do tábora už tam ostatní učedníci byli. Jiskra zaběhla k do léčitelčina doupěte za Plamínkem, ale nebyl tam. Zato tam byla Černá jiskra a Stínla která stále ležela na zemi.
"Bolí tě něco?" zeptala se Černá jiskra.
"Ne hledala jsem Plamínka" odpověděla a zadívala se na malou,zrzavou kočičku ležící na zemi.
"Plamínek je už v učednickém doupěti. Zítra už půjde na trénink." řekla léčitelka a sledovala dráhu Jiskřina pohledu.
"Ještě se neprobudila?" zeptala se Jiskra.
"Ne ještě ne."
"Ale není...." Jiskra to nezvládla dopovědět.
"Ne, je jenom omráčená, ale teď už asi jen spí. Velitelka ale nechce abychom ji budili."
"Co se s ní stane až se probudí." zeptala se učednice. Stínka ale najednou zamrkala a otevřela oči.
"Myslím že se to brzo dozvíme." odpověděla a pozorně Stínku sledovala. Ta se na no koukala podezřívavým pohledem. Pak přenesla pohled na Jiskru a zajiskřilo jí v očích.
"Zase ty." řekla ale nebylo jí v hlase slyšet žádné nepřátelství spíše úleva. Pomalu se posadila.
"Jiskro dojdi pro Hvězdu." Učednice okamžitě vyrazila z doupěte.
"Konečně něco rozumného." slyšela ještě reptat Stínku.

"Zářivá hvězdo?" řekla když nervozně vešla do velitelčina doupěte.
"Ano?" zeptala se a otočila se k učednici.
"Mám ti říct že Stínka teda zajatkyně se už probudila."
"Dobře, děkuju" odpověděla a proběhla kolem Jiskry ven. Jiskra si nebyla jistá jestli by měla jít za ní. Hvězda si všimla jejího váhání.
"Můžeš jít, a prosím neříkej nikomu že je už vzhůru. Nechci aby se všichni shromážďili kolem." Učednice přikývla a utíkala do učednického doupěte.

Našla tam už všechny učedníky kromě Drápka.
"Kde je Drápek?" zeptala se když tam vešla.
"Šel s hlídkou. Ještě se nevrátili." odpověděla Cestička která seděla vedle Mrštníka a povídala si sním. Kousek o nich ležel Plamínek který se snažil skrýt smích. Blesk se pral z legrace s Hvězdičkou a zrovna ho přišpendlila k zemi.
"Vzdáváš se?" zeptala se ho se smíchem.
"Nikdy." řekl. Zatnul svaly a zhodil ji ze sebe. Hvězdička překapeně vypískla a vrazila do Jiskry.
"Promiň" řekla. Jiskra na ni dotčeně pohlédla. Teď to už Plamínek nevydržel a hlasitě se rozesmál.
"Vidím že najednou seš samej vtípek co?" řekl kousavě Blesk.
"Kdo by se ti taky nesmál." řekl a z legrace na něj zavrčel. Blesk na něj skočil. Hvězdička si ale všimla že ne plnou vahou. Nejspíš si dával pozor, aby mu něco neudělal po tom zranění. Jiskra skočila a když Blesk ležel na Plamínkovi zatahala o za ocas. Po nějaké chvíli se ke přátelské rvačce přidali všichni učedníci. Lezli po sobě a váleli se po zemi. Všichni si ale stejně jako Blesk dávali pozor aby Plamínkovi nneotevřeli staré ještě ne úplně zahojené rány. Po chvíli leželi na zemi a namáhavě se vydýchaváli.
"Jseš v pořádku Plamínku?" zeptala se Jiskra.
"No promiň. Jasně že sem." řekl uraženým hlasem Plamínek ale v očích mu poprvé po třech dnech vesele blýskalo. Učednické doupě se otřásalo smíchem.

Ledový klan 16. část

1. ledna 2012 v 14:12 | Jiskra |  Ledový klan
Černá jiskra seděla vedle Stínky. Hvězdička má nejspíš dobrou ránu pomyslela si. Stále se neprobudila, jen sem tam švihla ocáskem nebo pohnula hlavou. Dívala se na ni, byla tak maličká, jak v ní mohl kdokoliv vidět hrozbu. Zavětřila. Ne, žádny klan z necítila, ale počkat. Zavětřila znovu a posunula se blíž k ní. To nebylo možné. NE to nemůže být pravda. Ucítila z ní známý pach, bylo ho jen trochu, ale byl tam. Léčitelka se na Stínku nevěřícně dívala. To nemůže být pravda, NEMŮŽE pomyslela si znovu.


Ostrovouska došla k Mrštníkovi.
"ahoj Mrštníku" řekla a posadila se.
"ahoj" odpověděl nervozně a také se posadil.
"Dnes je už celkem pozďe, a abych ti ukázala celé teritorium na to už nemáme čas." řekla válečnice a bedlivě ho sledovala. Byl opravdu hodně malý na to že je mu už půl roku.
"Takže máš asi volno. Můžeš si třeba jít zabrat místo v učednické doupěti." řekla a lišácky na něj mrkla.
"Děkuji" zamumlal Mrštník a s hlavou skloněnou odpelášil pryč.
Osrtovouska se za ním chvíli dívala, potom se otočila a vyšla z tábora. Vyškrábala se po strmém kopci. Nějak jsem vyšla z formy pomyslela si když zadýchaně stála na hoře. Rozhlédla se a zavětřila. Ano, tam pok listím. Přikrčila se a plížila se ke kořisti.


Rainpath s Jiskrou šly podél hranic.Rain se najednou zastavila, div do ní Jiskra nevrazila.
"Zavětři radila jí tiše" Jiskra neváhala zvedla hlavu a zavětřila. Ucítila válečníky Horského klanu.
"Nejspíš také kontrolují hranice" zašeptala jí tiše. Jiskře se zježila srst na zádech. Její učitelce ale kupodivu zůstala ležet.
"Teď už o nás ví také." řekla "pojď musíme se ji ukázat, aby si nemysleli že je chceme napadnout."
Rain jako první vylezla z křoví. Před nimi stála skupina čtyř koček.
"Zdravím Rainpath" pozdravil je hnědý vysoký kocour. Jiskřina učitelka kývla hlavou.
"Toto je moje učednice Stínka" řekla a kýla hlavou směrem ke své učednici. Jiskra se mírně přikrčila pod pohledy čtyř koček z cizýho klanu.
"Tak to ji dobře uč" odpověděl kocour a jeho pohled se přenesl zpět na Rainpath.
"Omlouvám už musíme jít. Měj se Rainpath." řekl hnědý kocour a celá skupina šla dál.
"Pojď" řekla zástupkyně Jiskře a šli dál na druhou stranu.
"Ty je znala?" zeptala se zvědavě učednice.
"Jen Sokola. Toho vysokého hnědého. Parkrát jsme spolu mluvili na shromáždění." řekla pak se ale na Jiskru podívala vážným pohledem.
"Ale pamatuj si" řekla a dívala se na svou učednici "kdyby oni o nás nevěděli tak by jsme se jim neukázali. Takže kdybys takhle někdy zavětřila hlídku tak se jim neukazuj pokud nemusíš. Náš klan naštěstí s Horským vychází vcelku dobře, ale kdyby to byl třeba Sběhový byla by z toho rvačka. My jsme se jim ukázat museli, protože by si mohli myslet že ně chceme zaútočit. Jasné?" zeptala se Rain své učednice.
"Ano"řekla a pokračovali dál. Po chvilce ticha se Jiskra zeptala.
"A proč na nás nezaútočili?"
Její učitelka pokrčila rameny.
"Nevím, nejspíš proto že nebylo potřeba a navíc teď s Horským vycházíme dobře.
Jiskra kývla dál šli v tichosti.

Nový rok je ZDE!!

1. ledna 2012 v 0:00 | Jiskra |  ostatní
Tak a je to tady!!!
Utekl další rok, je to hrůza ten čas letí jako voda. Přeji vám ať si užijete ohňostroje, chlebíčky atd. Zároveň vám přeji krásný nový rok a aby byl ještě lepší než tento. A třeba albatros vydá další díly divokých koček. Co víme co se stane??? :-D Doufám že tento rok bude Hvězdný klan stále při nás. :-D

Tak ještě jednou přeji všechno nejlepší do roku 2012!!!! :-D