Omlouvám se všem válečníkům za dlouhou neaktivitu. Pokud mi to škola dovolí a zbyde čas budu se snažit být zase aktivnější.
Ode dneška uzavírám přihlášky do klanu!!!!! Omlouvám se, ale koček je moc a já budu mít práci s tím dostat je všechny do příběhu (jestli se dokopu k napsání další části)
Asi to budu dělat tak že v příběhu se budou vyskytovat kočky těch o kom vím, že sem chodí :-) takže tam budou asi stále dokola tak čtyři postavy :-D Uvidíme
Snažila jsem se změnit vzhled blogu, ale nějak mi to nešlo, nevíte jak nastavit aby obrázek v záhlavá byl správně velký. Jde mi to jen s tím co je tam teď ale s žádným jiným to nefunguje, vždy je pidimidi :-) SOS

Listopad 2012

Ledový klan 32. část

24. listopadu 2012 v 9:34 | Jiskra |  Ledový klan
Tak a je to tady. Další část příběhu. Jsem ráda že jsem se do toho pustila. Doufám že vás potěší. Berte to jako předběžný dárek k Vánocům :-) Ne.....doufám že do Vánoc se tu ještě oběví další část. Přejí příjemné čtení a doufám že nezklamu.

Dva velitelé stáli proti sobě a dívali si navzájem do očí. Okolo stojící kočky se začali nervozně ošívat. Tmavý měsíc vypadal jako že o něčem velmi usilovně přemýšlí a nakonec pomalu promluvil a pečlivě volil slova.
"Pokud by jsi souhlasila Zářivá hvězdo, můžu tu nechat pár svých váečníků. Než se postavíte na nohy a vrátíte zpět do zajetých kolejí." Někteří válečníci z jeho klanu překvapením zalapali po dechu. Tmavý měsíc k nim šlehl pohledem, ale nijak to nekomentoval. Válečníci okamžitě zmlkli. Zářivá musela uznat že o autoritu Tmavý rozhodně nemá nouzi. Teď se ale musela soustředit na jeho nabídku. Byl to opravdu velký krok. Tmavý jí tím dával najevo že je ochotný zapomenout na jejich vzájemné soupeření aby ochránili své klany. Ale představa že se jí po táboře prochází válečník ze Sněhového klanu se jí moc nezamlouvala. Pomalu zavrtěla hlavou.
"Děkuji ti za tvou velkorysou nabídku Tmavý měsíci, ale Ledový klan je silný. Po bitvě jsme se vždycky dali rychle do kupy a ani tentokrát to nebude výjimkou," na chvíli se odmlčela, "co si ale myslím, že bychom měli zvážit je kontrolování hranic. Prašní a Lesní nám dali jasně najevo že onni stojí při sobě a myslím že my bychom si také mohli dovolit menší výhodu. Stanovili bychom si časy v kterých by se hlídky z obou klanů vždy potkali na určitých místech a předali si zprávy, aby byly oba klany v obraze a informovaní." Velitel se usmál a pokývl hlavou. Ano ten nápad se mu zamlouval.
"Dobře první místo shledání ranní hlídky bude u kluzkého kmenu přes řeku. Přes den bude každý hlídat své území a večerní hlídka se potká zase tamtéž, chvíli po tom co slunce zapadne."
"Souhlasím."
Najednou se prudce ochladilo. Do kožíšků koček se opřel silný vítr a ony se překrčili k zemi. V dálce se zablesklo a krátce poté i zahřmělo. Zářívá okamžitě pohlédla na Černou jiskru. Stála jako jediné se jí ani nepostavila srst. Měla otevřené oči ale upřeně hleděla někam do dálky. Najednou ale Zářivou upoutal zmatek který byl slyšet od doupěte učedníků. Všichni učedníci nechápavě a trochu vystrašeně ustupovali z cesty Stínce, která ráznými kroky prošla kolem nich. V očích měla stejný výraz jako Černá jiskra. Nepřítomný a upřený někam do dálky. Postavila se vedle léčitelky a společně stáli a nehýbali se. Vítr pomalu ustal a napětí se vytratilo. Obě kočky zaráz orevřeli oči. Černá jiskra v tu chvíli vystrašeně pohlédla na Stínku. Ta stála a vypadalo to že se probouzí ze šoku. Poté natočila hlavu k léčitelce něco neslyšně zasyčela a rozběhla se pryč z tábora. Velitelka si všimla že jako první za ní vyrazil Plamínek a následoval její stopu.
"Mohl by mi někdo vysvětlit co se děje?" řekl docela hrubě Tmavý měsíc. Srst měl zježenou a oči přivřené do úzké škvírky. Černá jiskra pohlédla na svou velitelku. Bolest kterou uviděla v léčitelčiných očích ji vyděsila.
"Co se děje? Co nám Hvězdný klan vzkazuje?"
Léčitelka zatřepala hlavou.
"Nelíbí se jim co se děje v lese. Není to správné. Klany jsou čtyři a čtyři mají zůstat." zavřela oči. Najednou vypadala staře a unaveně.
"A co Stínka?" zeptala se Zářivá, "Co to bylo? Ona je taky slyšela?"
Léčitelka pohlédla na svou velitelku se směsicí strachu ale i odhodlání v očích.
"Stínka je moje dcera."

...........pokračování příště

Milovat

23. listopadu 2012 v 13:28 | Jiskra |  povídky

Jedno obyčejné slovo o sedmi písmenech, které v sobě skrývá neuvěřitelnou moc a sílu, která nás provází celým životem a její následky se nevytratí ani, když nás náš milovaný opustí, nebo ho ztratíme. Když se nad tím ale zamyslíte slovo milovat je neuvěřitelně podceňováno a zneužíváno. Zkuste, se teď zamyslet a spočítejte, kolikrát jste za včerejší den řekli, že něco milujete. Když jste procházeli kolem pekárny a ucítili vůni čerstvého pečiva? Když jste se zadívali na nový model stojící za vitrínou C&A, nebo když vám váš dobrý známý překvapil milým dárkem? Ten poslední příklad vypadá v celku nevinně. Vždyť je to můj známý o něm snad můžeme použít slovo milovat a vyjádřit tak vztah, který k němu máme. Opravdu ale svého známého milujeme? Nepřipadá vám to nefér k vašim sestrám, otcům a matkám? Když tak silnou emoci jako je láska nebo milování přirovnáme k drobnostem a známým jaký vztah nám zůstane k vyjádření vztahu k těm nejbližším. Čeština je v tomto opravdu velmi pozadu. Jeden název pro tak rozsáhlou emoci, která má ještě tolik různých odvětví, stádií a stupňů nestačí. Ani když to vyslovíme, nepokryjeme tím slovem ani desetinu pocitů, které při tom zažíváme. Zkusme se někdy zamyslet, jak zneužíváme tak jedinečné slovo a jak tím snižujeme jeho pád a hodnotu. Milujte své nejbližší a mějte rádi své známé. Láska je potřeba všude i když v různých mírách.

Ledoočka

22. listopadu 2012 v 9:01 | Jiskra |  členi Ledového klanu
Ledoočka
(Arria)
postavení: učednice Sněhové bouře
popis: ledově bílá srst a zářivě modré oči
povaha: mírumilovná, přátelská , v boji nemilosrdná
co jí jde: boj