Omlouvám se všem válečníkům za dlouhou neaktivitu. Pokud mi to škola dovolí a zbyde čas budu se snažit být zase aktivnější.
Ode dneška uzavírám přihlášky do klanu!!!!! Omlouvám se, ale koček je moc a já budu mít práci s tím dostat je všechny do příběhu (jestli se dokopu k napsání další části)
Asi to budu dělat tak že v příběhu se budou vyskytovat kočky těch o kom vím, že sem chodí :-) takže tam budou asi stále dokola tak čtyři postavy :-D Uvidíme
Snažila jsem se změnit vzhled blogu, ale nějak mi to nešlo, nevíte jak nastavit aby obrázek v záhlavá byl správně velký. Jde mi to jen s tím co je tam teď ale s žádným jiným to nefunguje, vždy je pidimidi :-) SOS

Prosinec 2012

Šťastné a veselé

26. prosince 2012 v 8:36 | Jiskra |  ostatní
Ahoj. Moc se omlouvám že píši tak opožděne, ale všem vám přejí krásné Vánoce. Musíme si je užít, vždyť jsou jen jednou do roka. Krásné prázdnny a příjemné prožití vánočních svátků.
A co? Jak jste dopadli pod stromečkem? Spokojenost?
Vaše Jiskra

Ledový klan 33.část

1. prosince 2012 v 19:08 | Jiskra |  Ledový klan
Tak jak jsem slíbila další část příběhu našich válečníků. A co vy? Jak se těšíte na Vánoce, je to hrůza, prosinec je už skoro tady. Podle mě to teď už uteče jako voda, žvláště když jako já nemáte koupený jediný dárek :-). A co si vlastně přejete k Vánocům? Já letos naprosto nevím. Přeji hezké čtení a doufám že potěší.


Stínka vyběhla z tábora. Nedívala se kam běží, nebo jestli ji někdo sleduje. Prostě se potřebovala dostat co nejdál ode všech. Protáhla se hlodášovým keřem, krátké větvičky jí pocuchaly srst na hřbetě a mezi zrzavými chlupy jí uvízly kousky kůry. Ani nezpomalila aby si je vyklepala, proběhla kolem vysokého dubu a dál kolem smrkové školky. Zpomalila až když uslyšela zurčivý hlas řeky rozdělujíci jejich území. Rozhlédla se okolo. Kousek od ní rostla mladá bříza. Rozběhla se a vyšplhala na její spodní větve. Posadila se asi pět kočičích délek nad zemí. Zaposlouchala se do zvuků lesa a pomalu zklidnila svůj dech. Nechápala to. Ne. Hvězdný klan se musí mílit. Jak by mohla být.....Ne. To není možné.
"Stínko?"
Zrzavá učednice sebou při zaslechnutí svého jména škubla. Pod břízou stál Plamínek a díval se na ni nahoru, musel běžet hned za ní jinak by ji tak rychle nenašel.
"Řekneš mi co se děje?" zeptal se Plamínek přátelským hlasem.
Stínka se na něj podívala a pomalu slezla ze stromu. Doskočila na zem vedle něj a přitiskla se k němu svým zrzavým kožíškem. Plamínek překvapeně zamrkal. Vycítil že Stínka potřebuje utěšit i když zatím nevěděl proč a nebyl si jistý jak se má zachovat. Stínka ovšem vypadala spokojeně. Chvíli se o něj opírala a mlčela. Poté odstoupila a usmála se, vypadalo to že se už vzchopila.
"Promiň, já potřebovala jsem se uklidnit." a úsměv jí z tváře zmizel.
"Ale co se stalo? Vysvětlil ti Hvězdný klan proč jsi s ním schopná komunikovat?" zeptal se mladý učedník. Stínce ztvdl pohled.
"Ano vysvětlil." i v jejím hlase byla slyšet stopa hořkosti.
Plamínek se nervozně ošil.
"A řekneš mi to? Jestli nechceš nemusíš." ujistil ji rychle. Stínka se nadechla a znovu vydechla.
"Černá jisrka je moje matka." Plamínek na ni chtě nechtě vykulil oči. Potom se ale ovládl a snažil se znít rozumně.
"Černá jiskra? To by ale znamenalo že pocházíš z klanu," něco tu ale nehrálo,"Jak bys ale mohla být dcera Černé jiskry? Je to léčitelka. A vždycky byla. Kdyby byla nejdříve válečnice tak snad, ale ona je léčitelka odjakživa." Stínka zoufale vrtěla hlavou.
"Já nevím. Nevím nic. Čekám že po návratu do tábora mi to Černá jiska vysvětlí," na chvíli se zamyslela, "nejspíš by mi to vysvětlila hned, ale já musela jít pryč. Nemohla jsem tam zůstat.........s ní!!" Ke konci věty se jí do hlasu opě vrátila ta hořkost.
"A jaký vzkaz nám Hvězdný klan posílá? Nebo to byla jediná věc co vám řekli, že Černá jiskra je tvoje matka." protože Plamínek odešel okamžitě neslyšel to co říkala léčitelka v táboře.
"Hvězdný klan se hněvá a je neklidný. Nelíbí se jim, že se klany spojují do spojenectví a snaží se zničit ostatní. Šel z nich strach. Stáli kolem mě a Černé v kruhu a díali se na nás studenýma očima. Potom se podívali na mě a řekli jestli vím kdo je moje matka. Zavrtěla jsem hlavou, protože jsem to vážně nevěděla. Otec o ní nikdy nemluvil a tak jsem se smířila s tím, že to byla nejaká tulačka která o mě po narození ztratila zájem. Černá v té chvíli byla úplně potichu a vystrašeně si je prohlížela. Otočili se k ní a řekli že jako léčitelka porušila svoje pravidla a že jí mělo být jasné, že to nezůstane v utajení. V té chvíli jsem ještě nevěděla o co jde. Nejsem tu dost dlouho abych znala všechna pravidla a léčitelek už vůbec ne," Stínka se na chvíli odmlčela aby nabrala dech. "Řekli mi že moje matka stojí vedle mě. Nemohla jsem to pochopit, uvěřit tomu. Potom ale Černá řekla......" zarazila se, "řekla že toho nelituje, že není škoda nového života který ztvořila a že je na mě pyšná jak jsem si vzhledem k okolnostem vedla. A také že je připravená přijmout jakýkoliv trest pro který se Hvězdný klan rozhodne, jen když mě z toho vynechají a nechají mě žít jako člena Ledového klanu." Plamínek ji po celou její reč poslouchal, témeř s otevřenou pusou. Teď ji s tichým cvaknutím zaklapl.
"Hvězdní chvíli mlčeli a potom řekli, že osud má moc nadevším a že ji její chyba sama dožene, i kdyby oni nic takového nechtěli. Jedna Hvězdná vystoupila z řady. Měla velké břicho, takže když zemřela musela čekat koťata. Prohlásila že ona chápe jak těžké je přijít o koťata. V té chvíli jsem pochopila že jsem byla jediná z mých sourozenců kdo přežil.," opět se odmlčela, teď to ale bylo od žalu, který nedokázala skrýt ani potlačit, "Pak se všechno začalo mlžit a Hvězdný klan nám řekl poslední věc, že osud nás dožene a oni s tím nic nenadělají. Sama sis rozhodla o své budoucnosti, to přesně řekli Černé. Potom jsem otevřela oči a stála uprostřed tábora."

Pokračování příště